Темата с вградените казанчета в последните години става все по-актуална. Причината е в това, че комбинацията структура за вграждане с тоалетна чиния висяща на стената става все по-предпочитана пред това да се монтира обикновен външен моноблок с порцеланово казанче. Това е навярно е съвсем естествено с оглед на стремежът към все по-добър дизайн и по-голяма функционалност. Истината е че отне доста време структурата за вграждане да се наложи като артикул и да стане по-предпочитан от стандартен моноблок за баня, но за това си има определени причини. Едната се крие в по-ниската цена на моноблоците до скоро. По принцип тоалетните чинии с порцеланово казанче отгоре бяха значително по-евтини в сравнение с това да се купи комплект състоящ се от структура за вграждане с тоалетна чиния с включени:
Също така да се купи само казанче с крепежи и бутон беше два пъти по-скъпо от обикновен моноблок и то без висящата тоалетна. Сега обаче ситуацията е доста различна и това дали ще се закупи структура за вграждане с тоалетна чиния или обикновен моноблок е почти еднакво като стойност стига да се сравняват еднакви параметри.
Друга причина за това да отнеме време налагането на вградените казанчета беше и в известен смисъл все още е инерцията сякаш по подразбиране да се вземе порцеланова тоалетна. Съществува и друга причина и тя всъщност е меко казано абсурдна. У някои все още не достатъчно информирани потребители и монтажници по необяснима и неразбираема причина съществува разбирането, че евентуалната необходимост от някакъв тип интервенция и сервизиране на структура за вграждане с тоалетна чиния би било съпроводено и задължително отстраняването на плочките в банята. Страшна глупост и безумие.
За всички които не са наясно е вероятно задължително да кажем, че това никога по никакъв начин не се налага и дебело да подчертаем, че хипотетичната необходимост от сервиз и подмяна или настройка на елементи по механизма на вграденото казанче се извършва цялостно единствено и само през отвора на активиращия бутон, без да се налагат никакви други действия.
Има две напълно елементарни, очевидни и задължителни условия, за да не се налага извършването на някакви допълнителни ремонтни дейности.
Първото е водопроводната ситема преди да се пусне в експлоатация да с епродуха с цел да се изчистят варта, камъчетата и други случайно попаднали в тръбите елементи които биха могли да запушат дюзата за пълнене на казанчето или да предизвикат невъзможност з затваряне на маншона.
Второ задължително условие е зад стената от гипсокартон никога и по никаква причина да не се оставят гъвкави или така наречените меки връзки. Те са тип консуматив и не са предназначени да издържат перманентно наналягането във водопреносната мрежа. Това е причината зад стената и съответно в казанчето пълненето да се осъществява посредством стандартната полипропиленова тръба която ще се ползва за изграждането на цялостния водопровод в банята.
От гледна точка на естетика и функционалност вероято всички предимства клонят към варианта структура за вграждане с тоалетна чиния която е висяща. Като цяло едва ли някога за някого е съществувала дилема кой вариант е естетически по-издържан. Обикновено причината да се предпочете монтаж на моноблок, а не на вградено казанче с чиния винаги се е криел в далеч по-високата цена на това съчетание. Пак казваме това беше до скоро и сега ситуацията дори е обратна и моноблоците станаха доста по-скъпи пак казваме ако сравняваме еднакви параметри като:
Дизайнът на съчетанието структура за вграждане с тоалетна чиния е изключително елегантен, семпъл и изчистен. Освен това възможностите за поддържане на хигиена в сравнение с моноблок са несравними. Също така самият бутон на вграденото казанче има възможности за избор в многобройни варианти като форми, покритие, материал, и функционалност.Така например бутонът може да се избере с овален или правоъгълен дизайн и да се съчетае с останалите смеистели в банята. Също така покритието може да бъде вместо стандартно хромирано, в мат тип инокс по който не остават пръстови отпечатъци бутона да бъде постоянно чист. Материалът може да не бъде обикновен полимер, а устойчив във времето метал тип неръждаема стомана изглеждаща освен това изключително луксозно. Също така може да се монтира бутон от стъкло с вградено лед осветление или сензорно задействане. Това само по себе си говори за преимуществата на варианта структура за вграждане с тоалетна чиния.
Невероятно нововъведение от гледна точка на функционалност е и това, че сега има възможност за избор на вградено казанче което посредством бутон се задава височината на която да бъде висящата тоалетна. Това дава възможност тоалетната да с еползва с изключително удобство и лекота какато от стандартни потребители, така и от възрастни хора, деца и хора с намалена подвижност. Това неминуемо предизвиква въпроса защо да не предпочетеш покупката на структура за вграждане с тоалетна чиния пред това да се сдобиеш с обикновен архаичен моноблок.